SCM Craiova, pe 3 în Cupă

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a câștigat, la Baia Mare, finala mică a Cupei României. Handbalistele antrenate de Aurel Roșca și Constantin Sbora le-au învins pe jucătoarele de la Neptun Constanța cu scorul 28-25.

handbal

Craiovencele sunt tot mai aproape de Cupa Cupelor. Mai exact, pentru ca SCM să participe în viitorul sezon al cupelor europene, trebuie ca finalistele din Cupă, HCM Baia Mare și CSM București, să încheie campionatul pe primele două locuri.

Chiar dacă nu a fost pe teren, norvegianca Ane Eidem este „foarte mândră de fete și de antrenori. Fetele au fost incredibile și, după cât au muncit, au meritat victoria. Așa că, mergeți și luați-vă medaliile!”, a scris handbalista pe Facebook.

Cupa României a fost câștigată de HCM Baia Mare, victorioasă cu 18-17 în fața echipei CSM București.