SCM s-a impus la Roman

Handbalistele de la SCM Craiova au câștigat cu scorul de 22-18 meciul jucat în deplasare cu cele de la HCM Roman. Acest succes este primul în sezonul actual pentru oltence, care ajung la 3 puncte în două etape. La pauză, SCM-ul a avut patru goluri avans, scor 11-7.

apipieCele mai bune marcatoare ale meciului au fost Ane Eidem și Aneta Pîrvuț, care au înscris de șase ori. În repriza secundă, în Sala Polivalentă din Roman s-a oprit curentul, iar meciul a fost întrerupt aproximativ 15 minute.

După două meciuri, Craiova este pe locul 6, are o victorie și o înfrângere. În primul meci, handbalistele din Bănie au pierdut, pe teren propriu, cu cele de la Baia Mare.

În etapa următoare, SCM Craiova va juca duminică, pe teren propriu, cu HCM Râmnicu Vâlcea.